fiberglass

Brīvdienu māja Engurē

Starp Gada skates finālistiem ir arī brīvdienu māja jūras tuvumā Engurē. Ēkas tēlam piemīt kaut kas no mūsdienīgi japāniskas estētikas — vernakulāras formas interpretācija; caurspīdīgas plaknes, ko ierāmē tumšas konstrukcijas; noskaņa, ko raksturo gaišums, vieglums un kompaktums.

Ēka veidota kā izstieptas formas apjoms ar divslīpu siluetu. Stiklotās «garās» fasādes ieskauj jumts un gala sienas metāliski pelēka skārda apdarē, kas nodrošina ūdens novadīšanu no jumta plaknēm. Būvapjoma ziemeļu stūris akcentēts ar dūmeni perforēta metāla čaulā. Perpendikulāri ēkai izbūvēta terase ar nelielu lapeni. Speciālos fasādes kronšteinos nostiprināts pītas linu auklas tīmeklis iezīmē ceļu vīteņaugu ekspansijai nākotnē.

Ģeotermiskais siltumsūknis nodrošina dzīvojamās zonas grīdu apsildi, saules kolektori atbalstīs karstā ūdens sagatavošanu, un daudzie vēdlodziņi fasādēs kalpo nepieciešamajai gaisa apmaiņai. Telpu vispārējam apgaismojumam izmantotas tikai viena tipa spilgtuma maiņas luminiscentās spuldzes, pagalmā uzstādītas paštaisītas laternas ar LED gaismekļiem.

Categories:

Model
Model
04
s6 copy
06
07
08
09
10